SAMPRO s.r.o. (https://wifi.sampro.cz/)

Měnič Victron MultiPlus-II 48V/5000VA/70A-50A

«
Měnič Victron MultiPlus-II 48V/5000VA/70A-50A
Měnič Victron Multiplus-II 48/5000/50A PMP482505010
kód zboží: PMP482505010
DPH: 21%
bez DPH: 850,16 € 20 982,00
s DPH: 1 028,70 € 25 388,22
dostupnost: skladem 2 ks
DOTAZ KE ZBOŽÍ
+ ks
-
Hybridní měnič s funkcí nabíječky a UPS
Napětí na DC straně 48V
Nabíjecí proud na DC straně max. 70A
Transferový proud ze sítě 230V 50A
D mm 565 x Š mm 320 x V mm 149
Váha balení (kg) 31,8 kg
Napájení 230V AC
Výkon 5000 VA = cca 4000 W
Špičkový výkon (W) 9000W, s funkcí PowerAssist až 20kW
Odběr naprázdno 18W
MultiPlus-II je výkonný DC-AC hybridní měnič/nabíječ s čistě sinusovým výstupem, s integrovanou adaptivní nabíječkou baterií a ultra rychlým transferovým přepínačem zdroje napájení (baterie/ externí AC zdroj).
Má všechny funkce jednotky MultiPlus a navíc s možností připojení externího proudového čidla pro funkce PowerControl a PowerAssist s optimalizaci vlastní spotřeby (max. 50A). Čidlo je třeba koupit zvlášť
Má také všechny funkce jednotky MultiGrid se zabudovanou anti-islanding ochranou na svém AC vstupu – zesílená ochrana zabránění nežádoucím dodávkách do distribuční sítě v případě jejího výpadku.
ESS: Systémy pro skladování energie
MultiPlus-II je klíčovým prvkem v systému Victron ESS, který poskytuje flexibilitu pro kombinaci se solárními MPPT regulátory nebo se síťovými FV měniči (obzvláště Fronius).
Jeden AC vstup
MultiPlus-II je vybaven jedním AC vstupem pro připojení distribuční sítě nebo např. generátoru.
Dva AC výstupy
MultiPlus-II je vybaven dvěma AC výstupy. Hlavní výstup AC1 zajistí dodávky energie bez přerušení napájení. Např. v režimu UPS MultiPlus-II převezme napájení připojených spotřebičů (za méně než 20 milisekund) v případě výpadku distribuční sítě nebo generátoru.
Druhý AC výstup je funkční pouze tehdy, když je k dispozici AC vstup (distribuční síť/generátor), případně lze vhodným nastavením asistentů chování tohoto výstupu změnit. Zátěž, která by rychle vybila akumulátory, jako například ohřívač vody, je tedy možno připojit k tomuto výstupu a ta bude napájena pouze z AC zdroje nebo na základě nastavení asistentů jen v případě detekce přebytečné energie po plném dobití baterií.
Čtyři fáze nabíjení adaptivní nabíječkou se dvěma výstupy pro nabíjení baterie.
Hlavní DC výstup poskytuje výkonné plnohodnotné nabíjení akumulátorů prostřednictvím systému "adaptivního nabíjení". Software řídí třístupňový automatický proces dobíjení tak, aby vyhovoval stavu baterie, a přidává čtvrtou fázi dobíjení - udržovací nabíjení. Kromě tohoto, MultiPlus-II může nabíjet i druhou baterii pomocí nezávislého výstupu dobíjení určeného např. pro startovací baterie generátoru s maximálním nabíjecím proudem 4 A. MultiPlus-II je určen pro nabíjení všech typů olověných, alkalických i lithiových baterií.
Prakticky neomezený výkon díky paralelnímu provozu
Až 6 jednotek MultiPlus-II může pracovat paralelně k dosažení vyššího výkonu.
Třífázový provoz
Tři jednotky stejného typu mohou být nakonfigurovány pro třífázový provoz s fázovým posunem. Ale to není vše, až 6 paralelně řazených jednotek může tvořit jednu fázi. Třífázový systém tak může sestávat až z 18 jednotek se souhrnným trvalým výstupním výkonem 43,2 kW/54 kVA a nabíjecím výkonem 630 A.
Třífázový výstup systému složeného z výrobků Victron je automaticky asymetrický - dokáže dodávat do každé fáze jiné množství energie a zabrání nechtěným přetokům do distribuční soustavy.
Vyhovuje pro použití v dotačním programu Nová zelená úsporám.